Casinokluis
Home›Solana casino

Solana casino zonder Cruks: spelen en betalen met SOL

Een Solana casino zonder Cruks laat je storten en opnemen met SOL. Een transactie op Solana kost ongeveer € 0,0005 en is binnen seconden bevestigd. Tien casino's uit ons klassement hebben SOL als eigen munt in de kassa.

Hieronder lees je welke casino's dat zijn, hoe je een wallet opzet en SOL koopt, en wat storten en opnemen kosten.

Paarsturquoise munt met een bliksemschicht en snelle datalijnen
GEPUBLICEERD DOOR: Sven Bakker, hoofdredacteur
Getest en gecontroleerd vóór publicatie
Laatst gecontroleerd op
Filter het klassement 16 van de 16 casino's Gesorteerd op eindscore
Geen casino past bij dit filter – we tonen het volledige klassement.
Exclusieve bonus
🥇
Aureon
Beoordeling4,6/5
Welkomstbonus
425% tot € 10.000+ 550 free spins
Uitbetaaltijd⏱️ 10–60 min
🥈
Lizaro
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
350% tot € 16.000+ 350 free spins, 4 stortingen
Uitbetaaltijd⏱️ tot 3 werkdagen
🥉
Chanze
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
650% tot € 6.5005 stortingen
Uitbetaaltijd⏱️ 0–3 werkdagen
4
BetNjet
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
tot € 1.000+ 250 free spins
Uitbetaaltijd⏱️ 0–2 uur (crypto)
5
Foxslots
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
tot € 1.500 + 150 spins3 stortingen, wager 35x (bonus)
Uitbetaaltijd⏱️ direct (crypto)
6
BloodySlots
BloodySlotsReview lezen →
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
3x 200% tot € 3.500+ 450 free spins, wager 20x
Uitbetaaltijd⏱️ 1–3 uur
7
BoomingSlots
BoomingSlotsReview lezen →
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
200% + 250 FSalleen crypto
Uitbetaaltijd⏱️ tot 72 uur (crypto)
8
StakePrix
Beoordeling4,5/5
Welkomstbonus
250% tot € 1.000 + 125 spins3 stortingen, zonder wager
Uitbetaaltijd⏱️ 0–24 uur (e-wallet)
9
HadesBet
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
tot € 15.000+ 300 spins
Uitbetaaltijd⏱️ 1–2 uur (crypto)
10
SpinPanda
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
225% tot € 3.000+ 225 spins
Uitbetaaltijd⏱️ circa 24 uur
11
Winplace
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
tot € 14.000+ 300 spins
Uitbetaaltijd⏱️ wisselend
12
Winzter
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
450% tot € 3.0003 stortingen, wager 30x
Uitbetaaltijd⏱️ 0–24 uur (crypto)
13
Millioner
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
250% tot € 2.000+ 150 free spins, 3 stortingen
Uitbetaaltijd⏱️ 0–24 uur (e-wallet/crypto)
14
Tenobet
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
400% tot € 5.0003 stortingen, wager 25x
Uitbetaaltijd⏱️ binnen 1 uur (crypto)
15
Casea
Beoordeling4,4/5
Welkomstbonus
350% tot € 16.000+ 350 free spins, 4 stortingen
Uitbetaaltijd⏱️ binnen 3 werkdagen
16
Winna
Beoordeling4,3/5
Welkomstbonus
Tot 60% rakebackgeen klassieke bonus, wager 1x
Uitbetaaltijd⏱️ 0–24 uur (crypto)
⚠️ Casino zonder Cruks: het kader. Een casino zonder Cruks heeft geen vergunning van de Kansspelautoriteit (KSA) en biedt geen Cruks-bescherming of zelfuitsluiting via het Nederlandse register. Speel bewust, bepaal vooraf je budget en controleer altijd zelf de actuele voorwaarden bij de aanbieder.

Welke casino's zonder Cruks accepteren Solana (SOL)?

Casino's met SOL10van 16 crypto casino's
Solana-blok0,2 stijd tussen twee blokken
Transactiekost€ 0,0005ca. 5.000 lamports
Snelste crypto-uitbetalingDirectbij Foxslots

Tien casino's met SOL in de kassa

Alle tien tonen SOL naast Bitcoin, Ethereum en USDT. Zes andere casino's accepteren wel die drie munten, maar geen SOL. De termijnen komen van de casino's zelf. Een 🟡 betekent dat niet elke bron het bevestigt.

CasinoSOL in de kassaMin. storting in cryptoUitbetaling in crypto
WinzterJa€ 250 tot 24 uur
ChanzeJa€ 25Direct tot 24 uur
MillionerJa€ 10, cryptobonus vanaf 100 USDT0 tot 24 uur
TenobetJa€ 25Binnen 1 uur
FoxslotsJaPer munt, bijvoorbeeld 5 USDT of 0,0001 BTCDirect
WinnaJaNiet gepubliceerd 🟡0 tot 24 uur
StakePrixJaGeen minimum volgens één bron 🟡Binnen 1 uur volgens één bron 🟡
BetNjetJa€ 10 tot € 200 tot 2 uur
LizaroJa€ 10, Bitcoin € 300 tot 1 uur na goedkeuring
CaseaJa€ 10, Bitcoin € 30Binnen 24 uur 🟡
AureonNee, wissel naar BTC, ETH of USDT€ 2010 tot 60 min
BloodySlotsNee, wissel naar BTC, ETH of USDT€ 201 tot 2 uur
BoomingSlotsNee, wissel naar BTC, ETH of USDT€ 2072 uur na goedkeuring
HadesBetNee, wissel naar BTC, ETH of USDTPer munt, bijvoorbeeld 5 USDT of 0,0001 BTCDirect tot 1 à 2 uur
SpinPandaNee, wissel naar BTC, ETH of USDTPer munt 🟡Binnen 24 uur 🟡
WinplaceNee, wissel naar BTC, ETH of USDTPer munt, bijvoorbeeld 5 USDT of 0,0001 BTCDirect

Snelle SOL-opname bij Tenobet en BetNjet

Tenobet noemt voor een crypto-opname binnen 1 uur, BetNjet 0 tot 2 uur. Bij beide staat SOL rechtstreeks in de kassa. De uitbetaaltijd hangt af van de goedkeuring door het casino, niet van het Solana-netwerk. Meer vergelijkingen vind je op snelle uitbetaling.

Spelaanbod van Tenobet, screenshot van 19 september 2026
Het spelaanbod van Tenobet op 19 september 2026. Tenobet zet SOL naast Bitcoin, Ethereum en USDT in de kassa.

Geen SOL in de lijst? Wissel om op een exchange

Controleer de kassa van het casino zelf, niet een advertentie of bonusbanner. Hoe wij zo'n kassa beoordelen, lees je in onze testmethode. Staat SOL er niet bij, dan wissel je op een exchange om naar Bitcoin, Ethereum of USDT. Zo werk je bij Aureon, BloodySlots, BoomingSlots, HadesBet, SpinPanda en Winplace. Een overzicht per betaalmethode vind je op beste online casino.

Speel bij Winzter450% tot € 3.000

Zo stort en neem je op met SOL bij een casino zonder Cruks

Storten met SOL in vier stappen

  1. Stap 1. Kies Solana in de kassa. Open de kassa van het casino en kies Solana (SOL). Kopieer het walletadres of scan de QR-code.
  2. Stap 2. Verstuur vanuit je wallet. Kies "verstuur", plak het adres en selecteer het Solana-netwerk.
  3. Stap 3. Bevestig het bedrag. De transactie is binnen seconden bevestigd.
  4. Stap 4. Bewaar de TXID. Het bedrag verschijnt op je speelsaldo. Met de transactie-ID kan de klantenservice de betaling opzoeken.

Opnemen naar je eigen Solana-wallet

Kies in de kassa opnemen, vul het SOL-adres van je eigen wallet in en bevestig het bedrag. Een crypto-opname gaat naar het adres dat jij opgeeft en is na bevestiging niet terug te draaien. Sommige casino's houden bij een eerste opname een identiteitscontrole (KYC) aan voordat het geld vertrekt.

Hoe snel is Solana echt?

De publieke Solana-RPC liet op 23 oktober 2026 per minuut ongeveer 285 blokken zien, dus een blok elke 0,2 seconde. Bitcoin maakt gemiddeld om de 9,5 minuut een blok. Een casino wacht op de bevestiging van het netwerk en keurt een opname ook zelf goed, wat minuten tot enkele uren kan duren.

Wat kost een transactie met SOL?

De netwerkkosten in cijfers

De basiskost komt uit de documentatie van Solana. De euro-bedragen gebruiken de koers van 23 oktober 2026.

KostenpostBedragToelichting
Basiskost per transactie5.000 lamports, dus 0,000005 SOLVaste kost per handtekening volgens de Solana-documentatie. Ca. € 0,0005 bij een koers van € 92,88
PrioriteitsfeeOptioneelIn de laatste 150 blokken van 23 oktober 2026 was geen prioriteitsfee nodig
Token-account voor USDC of USDTCa. 0,0015 SOL (€ 0,14)Eenmalige huur als de ontvanger nog geen token-account heeft
Kosten van het casinoGeen genoemdOnze reviews noemen geen toeslag voor crypto-stortingen bij de tien SOL-casino's

Solana naast Bitcoin en Ethereum

De koersschommeling is de standaarddeviatie van de dagelijkse koerswijzigingen in euro's over de afgelopen 90 dagen (bron: CoinGecko). SOL stond in die periode tussen € 62 en € 108. Stort je in SOL en daalt de koers voordat je speelt, dan is je saldo in euro's minder waard geworden.

MuntNieuw blokKosten van een transactieKoersschommeling per dag (90 dagen)
Solana (SOL)Elke 0,2 secondeCa. € 0,00052,9%
Bitcoin (BTC)Gemiddeld 9,5 minuutCa. € 0,102,0%
Ethereum (ETH)Elke 12 secondenCa. € 0,0032,7%

Een Solana-wallet opzetten en SOL kopen

Kies een wallet: Phantom of Solflare

Phantom en Solflare zijn twee bekende wallets voor Solana. Download ze via de officiële website van de aanbieder en controleer de URL zorgvuldig, want er circuleren nagemaakte versies.

  1. Stap 1. Maak een nieuwe wallet. Kies "nieuwe wallet aanmaken". De wallet toont een herstelzin (seed phrase) van 12 of 24 woorden.
  2. Stap 2. Schrijf de herstelzin op. Bewaar hem op papier en offline. Wie de zin heeft, heeft toegang tot je munten.
  3. Stap 3. Stel een wachtwoord of pincode in. Daarmee beveilig je de toegang tot de app op je apparaat.
  4. Stap 4. Ontvang SOL. Je wallet is nu klaar om SOL te ontvangen.

SOL kopen op een exchange

Je koopt SOL op een exchange met euro's, bijvoorbeeld via iDEAL. Welke exchanges iDEAL aanbieden en wat ze kosten, lees je op crypto casino zonder Cruks. Controleer of de exchange SOL aanbiedt.

  1. Stap 1. Maak een account aan. Rond de verificatie af.
  2. Stap 2. Stort euro's. Betaal met iDEAL of per bankoverschrijving.
  3. Stap 3. Koop SOL. Kies het bedrag dat je wilt storten.
  4. Stap 4. Verstuur naar je wallet of het casino. Kies het Solana-netwerk en vul het juiste adres in.

Speel bij Aureon425% tot € 10.000

Solana en de welkomstbonus

De bonus per SOL-casino

Alle tien accepteren SOL. De wager komt uit de reviews en geldt voor de bonus die bij je storting hoort.

CasinoWelkomstbonusWager
StakePrix250% tot € 1.000 + 125 spins, drie stortingenGeen wager; je zet je storting 5x in
WinnaGeen klassieke bonus, tot 60% rakeback1x
Lizaro350% tot € 16.000 + 350 free spins, vier stortingen20x over storting plus bonus
Tenobet400% tot € 5.000, drie stortingen25x
Winzter450% tot € 3.000, drie stortingen30x over storting plus bonus
FoxslotsTot € 1.500 + 150 spins, drie stortingen35x over de bonus
Millioner250% tot € 2.000 + 150 free spins, drie stortingen35x over storting plus bonus, 40x voor de cryptobonus
Casea350% tot € 16.000 + 350 free spins, vier stortingen35x over storting plus bonus
BetNjetTot € 1.000 + 250 free spins35x
Chanze650% tot € 6.500, vijf stortingenZie de review

Zo neem je de bonus mee

USDC en USDT op Solana: het koersrisico beperken

Wat een SPL-stablecoin is

Tokens op Solana heten SPL-tokens. USDC en USDT bestaan als SPL-token en zijn gekoppeld aan de Amerikaanse dollar. Hun waarde blijft rond één dollar, dus je saldo beweegt niet mee met de koers van SOL. Om tokens te versturen heb je wat SOL nodig voor de transactiekosten.

Kies het juiste netwerk bij een stablecoin

USDT en USDC bestaan op meerdere blockchains, zoals Ethereum (ERC-20) en TRON (TRC-20). Onze reviews noemen niet per casino op welk netwerk je een stablecoin stort. Kies in de kassa het netwerk dat het casino toont. Stuur je een stablecoin over het verkeerde netwerk, dan komt het bedrag meestal niet aan.

Veilig spelen met een Solana-wallet

Bewaar je seed phrase offline

Je herstelzin is de sleutel tot je wallet. Wie die woorden kent, kan je SOL wegsluizen. Niemand kan dat terugdraaien, ook het casino niet.

Een echte wallet vraagt nooit om je herstelzin

Schrijf de zin op papier en zet hem nooit in een e-mail, screenshot of clouddienst. Vraagt een site of een bericht erom, dan is het oplichting.

Herken phishing en controleer het netwerk

Belasting op je winst: 37,8% kansspelbelasting

Aangifte per kalendermaand

Win je bij een online kansspel zonder Nederlandse vergunning, dan moet je volgens de Belastingdienst zelf aangifte kansspelbelasting doen zodra je in een kalendermaand meer wint dan je inzet. Je telt dus per maand, niet per jaar. Het tarief is in 2026 37,8% over de nettowinst van die maand.

Winst in SOL reken je om naar euro's

Speel je met SOL, Bitcoin of een stablecoin, dan bereken je de winst in euro's en geef je die zo aan. Dat geldt voor elke munt. De aangifte doe je via het formulier van de Belastingdienst voor buitenlandse kansspelen.

Risico's van spelen met Solana

Risico's van de munt SOL

Risico's bij een Solana casino

Alternatieven voor Solana

MethodeStortenOpnemenSnelheid van de opnamePast bij
Bitcoin, USDT en andere munten31 casino'sJaMinuten tot 24 uurWie een munt wil die elk casino accepteert
Revolut12 casino'sBij 6 casino's1 tot 5 dagenWie met een bankapp betaalt
Creditcard30 casino'sBij 24 casino's24 uur tot 5 dagenWie geen wallet wil beheren
Skrill19 casino'sBij 13 casino's0 tot 24 uurWie een e-wallet wil gebruiken

Veelgestelde vragen

Wat is een Solana casino zonder Cruks?

Dat is een online casino zonder KSA-vergunning waar je kunt storten en opnemen met SOL, de munt van het Solana-netwerk. Een transactie kost ongeveer € 0,0005 en is binnen seconden bevestigd. Omdat het casino geen KSA-vergunning heeft, controleer je zelf de voorwaarden en speel je bewust.

Accepteren casino's zonder Cruks altijd Solana (SOL)?

Nee. Tien van de zestien crypto casino's in dit overzicht hebben SOL als eigen munt in de kassa. De andere zes accepteren wel Bitcoin, Ethereum en USDT. Staat SOL er niet bij, dan wissel je je SOL op een exchange om naar een munt die het casino wel ondersteunt.

Hoe snel is een storting met Solana?

Een nieuw blok verschijnt op Solana ongeveer elke 0,2 seconde, dus je transactie is binnen seconden bevestigd. Daarna verschijnt het bedrag op je speelsaldo. De snelheid van een opname hangt vooral af van hoe snel het casino de aanvraag goedkeurt.

Wat kost een transactie met SOL?

De basiskost is 5.000 lamports (0,000005 SOL), ongeveer € 0,0005 op 23 oktober 2026. Die kost gaat naar het netwerk, niet naar het casino. Een prioriteitsfee is optioneel.

Hoe beperk ik het koersrisico bij een Solana casino?

Gebruik een stablecoin op Solana. USDC en USDT bestaan als SPL-token op het Solana-netwerk en zijn gekoppeld aan de dollar. Controleer in de kassa of het casino ze op het Solana-netwerk accepteert. Houd wat SOL in je wallet om de transactiekosten te betalen.

Welke wallet gebruik ik voor SOL?

Phantom en Solflare zijn twee bekende wallets voor Solana. Je beheert er je SOL en SPL-tokens zelf mee. Bewaar je herstelzin offline en deel hem met niemand: wie de zin heeft, heeft toegang tot je munten.

Is er een Solana casino zonder wager?

Ja. StakePrix toont SOL rechtstreeks in de kassa en zet geen wager op zijn welkomstpakket van 250% tot € 1.000 plus 125 spins over drie stortingen. Winna, ook met SOL, werkt niet met een klassieke bonus maar met tot 60% rakeback, die je 1x inzet. Tenobet geeft 400% tot € 5.000 met een wager van 25x.

Moet ik belasting betalen over winst bij een Solana casino?

Ja. Win je bij een casino zonder Nederlandse vergunning meer dan je inzet in een kalendermaand, dan geef je dat zelf aan voor de kansspelbelasting. Het tarief is 37,8% in 2026 over de nettowinst van die maand, ongeacht of je met SOL of een stablecoin speelt.